About

(ENG)

Hi there,

My name is Kristi and I live in Estonia with my husband and two daughters.

We bought our homestead 6 years ago and then my only desire was to pick my own berries from our own berry bushes. That´s all… But while working from home I watched a lot of farming videos on YouTube and it seemed to be so easy – just poke the seed in ground and you´ll have your own “shop” of veggies in your backyard and you´ll get seeds on top of that.

As I stared out I very quickly realized that this is not going to be that easy, but after seeing the documentary “FOOD INC” something shifted in me and that “grow you own food” have become a passion of mine. As I am learning gardening and growing our own food by myself besides working on not farm related field  it has taken me so long to finally realize that, yes, we can grow most of what we need.

So here I am sharing my journey with you. I am not even close to my goal, but I have an idea how to do it and I am trying to do more every year.

Farm to table (põllult patta)

_____________________________

(EST)

Tervitus,

Minu nimi on Kristi ja ma elan oma perega (mees ja kaks tütart) Eestis.

Ostsime oma talukoha 6 aastat tagasi ja siis oli minu ainukeseks sooviks oma marjapõõsa otsast oma marju noppida. See oli kõik…. Ma ei arvanud, et mul oleks püsivust taimede või veel vähem loomadega mässata. Samas vaatasin ma ikkagi kodus tööd tehes YouTubist talupidamise kohta videosid ja sealt paistis see köögiviljade kasvatamine nii lihtne. Muudkui pista aga seeme mulda ja sul on oma tagaaias kena köögivilja pood. Lisaks saad veel hunniku seemneid ka järgmiseks hooajaks.

Kui ma lõpuks püüdsin ise midagi kasvatama hakata, siis sain üsna kiirelt aru, et nii lihtne see kõik siiski pole, aga peale ühe dokumentaalfilmi (FOOD INC) vaatamist käis minus mingi klõps. Oma toidu kasvatamisest on saanud minu suur kirg. Kuna ma õpin ja katsetan seda toidukasvatamist sisuliselt üksi oma teise töö kõrvalt, siis on kõik väga kaua aega võtnud, aga ma olen lõpuks jõudnud arusaamisele, et, jah, me suudame ise enamuse endale vajaminevast toidust kasvatada.

Nii, et siin ma siis olen ja püüan oma teekonda teistega jagada. Minu eesmärk on veel vaid pisike täpike tulevikus, aga mul on tekkinud ettekujutus kuidas selleni jõuda ja ma annan igal aastal endast parima, et meie saak pidevalt kasvaks.

2 Replies to “About”

 1. Tere, Kristi

  Väga huvitav sinu tegemistest lugeda!
  Sattusin siia guugeldades australorpi kanu, sest tundub, et mulle meeldiks ka just see tõug. Huvitav, kas võiks kuidagi asja korraldada, et ehk sinu käest saada? Ideaalis kevadel, üks kanakene koos tibudega?
  Kui sa muidugi seda lehte veel külastad, see tundub natukene nagu hüljatud… 🙁
  Parimate soovidega
  Merje

  1. Hei Merje, minu esimene päris kommentaar. Nii vahva – tänud kirjutamast! Selle lehega oleks, jah, natuke rohkem vaja tegeleda 😀 Postitan väheke tihedamalt pilte ja lühemaid tekste oma tegemistest Instagrami. Aga Australorpi kana ja tibude jagamise kohta pole mul kahjuks midagi head vastata. Kuigi meil on praegu ka seda tõugu kanad ja kukk, siis nende munad pole viljastatud. Nii, et sel suvel pole ma tibusid juurde saanud ja väikeses “meeleheites” (sest kevadel sai inkubaator ju soetatud) palusin ühel tuttaval anda nõu, kust saaks mingeidki haudemune, mis oleks tervest ja tugevast karjast. Seega olen sel suvel Eesti maakarja mune inkubeerinud ja meie järgmise aasta kari koosneb põhiliselt maakanadest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *